Zaloguj
Reklama

Wewnętrzny aparat ortodontyczny

Autorzy: Anna Malek
Twarz zdrowej i atrakcyjnej kobiety
Fot. medforum
Twarz zdrowej i atrakcyjnej kobiety
(4)

Marzysz o idealnym uzębieniu, ale nie wyobrażasz sobie noszenia widocznego aparatu przez długie miesiące? Wewnętrzny aparat ortodontyczny może rozwiązać ten problem.

Reklama

Spis treści:

  1. Niewidoczna metoda korekcji uzębienia
  2. Piękny uśmiech na wagę złota

Niewidoczna metoda korekcji uzębienia 

Wewnętrzne aparaty ortodontyczne nazywane są również aparatami lingwalnymi, ponieważ przyklejane są do zębów od strony językowej. Umożliwia to ich całkowite zamaskowanie, dzięki czemu fakt korekcji uzębienia pozostaje zupełnie niewidoczny. Rozwiązanie to jest przeznaczone głównie dla osób dorosłych, które chciałyby poprawić swój uśmiech, bez konieczności noszenia widocznego aparatu stałego.

Początkowo technika ta nie była często stosowana, ze względu na utrudniony dostęp do wewnętrznej powierzchni zębów. Standardowo stosowane techniki wymagały większego nakładu sił oraz czasu, co wydłużało znacznie czas trwania każdorazowej wizyty w gabinecie ortodontycznym. Ze względu na rosnące zainteresowanie aparatami lingwalnymi, środowisko ortodontyczne dołożyło wszelkich starań, aby metody zakładania oraz regulacji zostały dostosowane i aby założenie takiego aparatu stało się szybsze i skuteczniejsze.

Piękny uśmiech na wagę złota 

Niewątpliwie unowocześnienie techniki wpłynęło na jej łatwiejsze stosowanie, nie zapewniło jednak dostępności rozwiązania. Usługa jest wprawdzie oferowana przez większość gabinetów ortodontycznych w kraju, jednak największą wadą tego typu aparatu pozostaje jego cena. Sam koszt aparatu może wynosić od 6000 zł do 9500 zł za jeden łuk zębowy. Dodatkowo należy doliczyć koszty wizyt kontrolnych, wykonanie odlewu lub zdjęcia rentgenowskiego zgryzu oraz ostateczne zdjęcie aparatu po zakończonym leczeniu. Wysoka cena aparatu jest spowodowana materiałami stosowanymi do jego konstrukcji (m.in. złota).


Piękny uśmiech dla każdego, fot. pantherstock

Ta nowoczesna i komfortowa metoda może usatysfakcjonować pacjentów, którzy od zawsze marzyli o pięknym uśmiechu bez konieczości noszenia widocznego aparatu ortodontycznego. Aparat lingwalny pozostaje jednak dużą inwestycją. Być może dalszy rozwój techniki pozwoli na większe upowszechnienie tej atrakcyjnej alternatywy.

Piśmiennictwo
Reklama
(4)
Komentarze