Chirurgia
Znieczulenie miejscowe w stomatologii
Wskazanie do znieczulenia stanowi każdy zabieg diagnostyczny lub leczniczy, w którym przewidywana jest bolesność.
Szczękościsk
Szczękościsk, definiowany jest jako brak możliwości, otwarcia jamy ustnej. Spowodowane jest to nagłym, odruchowym skurczem mięśni, odpowiedzialnych za unoszenie żuchwy.
Czy mogą występować jakieś powikłania po znieczuleniu u dentysty?
Wiele osób twierdzi, iż znieczulenie u dentysty jest im koniecznie potrzebne. Zanim usiądą na fotelu już proszą o znieczulenie.
Wyrywanie zębów
Większość osób, mówi iż idzie do dentysty w celu wyrwania zęba, jest to jednak termin potoczny, prawidłowym określeniem jest usunięcie lub ekstrakcja zęba. Ekstrakcja zęba nie zawsze jest prosta i szybka do przeprowadzenia.
- Reklama
Jak długo utrzymuje się znieczulenie u dentysty?
Siadając na fotelu dentystycznym, bardzo często korzystamy ze znieczulenia, którego rolą jest uchronienie nas przed odczuwaniem bólu podczas zabiegu.
Usuwanie zębów podczas ciąży
Zmiany hormonalne zachodzące podczas ciąży powodują, że dziąsła stają się wrażliwe, puchną, często krwawią i są bardziej narażone na występowanie próchnicy.
Szczękościsk po wyrwaniu zęba mądrości
Szczękościsk definiowany jest jako ograniczenie, bądź uniemożliwienie rozwarcia szczęk, które ustępuje samo a spowodowane jest przykurczem mięśni odpowiedzialnych za unoszenie żuchwy. Zdarza się on po zabiegu usunięcia zębów mądrości (ósemek) szczękościsk utrzymuje się do kliku dni, po czym przemija.
Czy zęby mądrości trzeba wyrywać?
Zęby mądrości, inaczej ósemki, wyrastają zwykle w okresie dojrzewania (między 16 a 25 rokiem życia), choć jest to kwestia indywidualna (mogą pojawić się nawet około 40 roku życia). Służą one do rozdrabniania i połykania pokarmów. W wielu przypadkach kojarzone są one z silnym bólem, wizytami u stomatologa a nawet zabiegami chirurgicznymi.