Zaloguj
Reklama

Stomatologia estetyczna

Przeglądaj w kategorii Stomatologia estetyczna:
Reklama

Piękny uśmiech jest jednym z najważniejszych atutów, jakie może posiadać człowiek. Zdrowe i zadbane zęby mogą znacznie zwiększyć pewność siebie. Niestety, nie każdy rodzi się z idealnymi zębami. 

Stomatologia estetyczna to dziedzina medycyny, która zajmuje się poprawą wyglądu zębów i ich funkcjonalności.
Istnieje szereg zabiegów stomatologii estetycznej, które mogą pomóc w osiągnięciu wymarzonego uśmiechu. Jednym z zabiegów stosowanych w stomatologii estetycznej jest zabieg wybielania zębów. W poprawie wyglądu uśmiechu mogą pomóc również m.in. licówki i bonding

Wybielanie zębów to zabieg przeznaczony dla osób, które chcą mieć śnieżnobiały uśmiech. Różne czynniki wpływają na kolor zębów - wiek, choroby ogólne, zażywane leki, palenie tytoniu, niewłaściwa higiena jamy ustnej. Niektórzy próbują radzić sobie domowymi sposobami na wybielanie zębów. Jednak zamierzony efekt mogą dać dopiero profesjonalne zabiegi wybielania zębów.

Licówki to rozwiązanie dla osób, które chcą poprawić wygląd swoich zębów - korygują kształt zęba, diastemy, kolor i przebarwienia. Dzięki temu można uzyskać idealny kształt i kolor zębów.

Bonding to natomiast nieinwazyjna metoda odbudowy zębów. Polega na pokryciu zęba cienką warstwą kompozytu wykonanego z żywicy. Jest skutecznym sposobem na przywrócenie ładnego uśmiechu. Pozwala nie tylko na szybką odbudowę zębów, ale także na pozbycie się nieestetycznych przebarwień.
W dbaniu o piękny uśmiech pomóc może również zdrowa dieta, unikanie napojów gazowanych i alkoholu oraz unikanie palenia papierosów.