Wiadomości z kategorii: Stomatologia estetyczna
Bonding zębów: czym jest, wskazania i przeciwwskazania
Bonding to metoda stosowana w ramach stomatologii estetycznej. Jak dokładnie przebiega zabieg? Co można osiągnąć? Jakie są wskazania i przeciwwskazania?
Licówki - czyli jak odmienić swój uśmiech
Czy da się odmienić uśmiech w stosunkowo krótkim czasie? Tak! Metamorfoza uśmiechu z wykorzystaniem licówek może odmienić Twój uśmiech i sprawić, że poczujesz się jak gwiazda filmowa.
Uśmiech dziąsłowy – czym jest i jak się go pozbyć?
Piękny uśmiech dodaje nam uroku, wzmacnia pewność siebie, a u rozmówcy budzi pozytywne emocje. Niestety nie każdy jest ze swego uśmiechu zadowolony i niekiedy może stać się on źródłem nieśmiałości lub uczucia skrępowania. Zdrowy uśmiech zawdzięczamy odpowiedniej pielęgnacji i higienie, ale za jego atrakcyjność często odpowiadają nasze geny, na które nie mamy wpływu. Jednym z częstszych problemów, z którymi do stomatologa zgłaszają się pacjenci niezadowoleni ze swego wyglądu, jest tzw. gummy smile, czyli uśmiech dziąsłowy.
Licówki na zęby – za i przeciw
Licówki nazębne są rodzajem nakładek kompozytowych, które pozwalają na uzyskanie olśniewającego uśmiechu. Kto może nakładać licówki i jaki jest ich koszt?
- Reklama
Wybielanie zębów – którą metodę wybrać?
Hollywoodzki uśmiech to marzenie wielu osób. Gabinety stomatologiczne prześcigają się w ofertach zabiegów wybielających zęby, zasypując coraz to nowszymi metodami. Czy każdy może poddać się temu zabiegowi? Który zabieg wybrać? Jak później dbać o zęby? Odpowiedzi w tekście poniżej.
Licówki stomatologiczne: zalety i wady
Współczesna protetyka i stomatologia estetyczna oferują pacjentom wiele różnych sposobów na poprawienie uśmiechu. Korony stomatologiczne czy mosty protetyczne wydają się nadal najpopularniejszymi z nich, jednak coraz więcej osób rozważa możliwość założenia sobie licówek. Skąd bierze się ich popularność i jakie są wady oraz zalety licówek?
Włochaty język z czarnym nalotem - o czym świadczy
Wielu pacjentów, zgłasza się do lekarza - stomatologa, z zapytaniem o zmiany jakie pojawiły się na ich języku. Pokryty on jest czarnym lub brudno-szarym nalotem i jest włochaty.
Kolczyk w dziąśle
Coraz więcej osób, zakłada sobie kolczyk w dziąśle (najczęściej przekłuwane jest wędzidełko- łączy dziąsło z wargą). Kolczyk w uchu, zębie czy nosie nie jest już tak bardzo popularny.
Kolczyk w zębie a uszkodzenie szkliwa
Coraz więcej osób, w różnym wieku zastanawia się nad założeniem sobie kolczyka w zębie. Zabieg ten nie jest bolesny, trwa do 20 minut, nie jest szkodliwy dla pacjenta.
Czy wybielanie uszkadza szkliwo?
Każdy z nas chce mieć piękne, zdrowe i białe zęby w związku z czym decydujemy się na wybielanie zębów. Najlepiej by o sposobie i intensywności wybielania zadecydował specjalista- stomatolog.
- Reklama
Wybielanie zębów a problemy z dziąsłami?
Wielu pacjentów, zastanawia się czy wybielanie zębów może prowadzić do problemów z dziąsłami (ból, dyskomfort, krwawienia itp.). W dzisiejszych czasach dostępnych jest wiele środków i sposobów wybielania zębów (pasty, żele, paski, kremy, nakładki) oraz profesjonalne wybielanie w gabinecie stomatologicznym.
Jak usunąć przebarwienia na zębach?
Przebarwienia mogą powstać przez działalność bakterii lub grzybów, które nieustanie rozwijają się na zębach po każdym posiłku. Zła dieta oraz negatywne nawyki takie jak picie kawy, herbaty oraz palenie papierosów również powodują zmianę barwy zębów. Mogą również występować wewnętrzne przyczyny nadające taki kolor zębom, m.in. antybiotyki, starszy wiek, za dużo fluoru oraz próchnica.
Diagnostyka i leczenie wad zgryzu
Nieprawidłowości w zgryzie, prowadzą z czasem do różnego rodzaju problemów, przy czy warto tutaj wspomnieć o tych związanych z artykulacja dźwięków (mowa), gryzieniem pokarmów czy prawidłowym oddychaniem.
Czy można wybielać zęby w ciąży?
W przypadku kobiet ciężarnych nie ma jakichkolwiek przeciwwskazań do chodzenia do stomatologa.
Jak przygotować zęby do ich wybielania?
W dzisiejszych czasach prawie każda osoba, chce mieć piękny, śnieżno- biały, zdrowy uśmiech.
Jak ratować pęknięty ząb?
Zęby służą nam przez cały życie, umożliwiają nam pobieranie, rozdrabnianie oraz przełykanie pokarmów.
Co zrobić, gdy ułamie nam się ząb?
W życiu zdarzają się różne sytuacje, w tym może dojść do ułamania się kawałka zęba. W przypadku urazu jamy ustnej oraz zębów, konieczna jest konsultacja z lekarzem- stomatologiem.
Jak często wybielać zęby?
Wielu osobom zależy na pięknym, zdrowym i białym uśmiechu. Spożywane na co dzień produkty (owoce, warzywa, mięso) oraz napoje (kawa, ciemna herbata, napoje gazowane i kolorowe, soki) oraz predyspozycje genetyczne powodują, iż odcień zębów ulega zmianie a dokładnie, zęby stają się żółte bądź szarawe.
Czego nie można jeść i pić po wybielaniu zębów?
Wybielanie zębów, jest zabiegiem coraz bardziej popularnym. Każda osoba marzy o pięknym, białym uśmiechu.
Przyczyny zmian zabarwienia zębów
Przyczyn przebarwień zębów jest bardzo wiele. Czynniki mające na to wpływ dzieli się na te pochodzenia zewnętrznego (odkładanie się barwników na powierzchni zęba) oraz wewnętrznego.