Zaloguj
Reklama

Laserowe wybielanie zębów - istota zabiegu?

Wybielanie zębów
Fot. Panthermedia
Wybielanie zębów
(5)
Laserowe wybielanie zębów
Reklama

Coraz więcej osób korzysta z różnych form wybielania zębów. Laserowe wybielanie jest zabiegiem wykonywanym coraz częściej. Sam zabieg trwa do godziny i jest zabiegiem bezbolesnym. Efekty laserowego wybielania zębów są bardzo różne a składa się na nie szereg czynników zewnętrznych oraz wewnętrznych.

Laserowe wybielanie zębów - Objawy i przebieg

Co zrobić przed zabiegiem laserowego wybielania zębów, czy zabieg jest bolesny, jak długo trwa? Jakie są jego efekty?

Przed przystąpieniem do zabiegu laserowego wybielania zębów, konieczne jest całkowite wyleczenie wszystkich zębów. Nie można doprowadzić do sytuacji by środek wybielający dostał się przez uszkodzone miejsca do miazgi i podrażnił ją. Zabieg trwa do jednej godziny i polega na:

  • po pierwsze nałożeniu na dziąsła w celach ochronnych, specjalnego żelu i utwardzeniu go;
  • po drugie nałożeniu na zęby specjalnego preparatu wybielającego po czy naświetlaniu go prze około kwadrans. Oczywiście czas ten jest zależny od rodzaju wykorzystywanego lasera (diodowy bądź system Beyond).

Zabieg jest bezbolesny i nie ma wpływu na zdrowie człowieka. W celu zachowania zaplanowanej bieli zębów, konieczne jest przestrzeganie zaleceń stomatologa. Należy ograniczyć bądź całkowicie zrezygnować na jakiś czas ze spożywania wszelkich produktów barwiących (mocna kawa i herbata, wino, owoce, palenie papierosów). To jak długo będziemy mieli piękne białe zęby jest tak naprawę zależne od nas.

W większości przypadków zabieg wybielania zębów przy pomocy lampy przynosi zamierzone efekty, jednak może się zdarzyć, iż tak nie będzie np. gdy zażywamy antybiotyk, posiadamy sztuczne zęby, koronki, plomby i inne. Warto pamiętać, iż wybielanie to przeznaczone jest dla naturalnych zębów.

Piśmiennictwo
Reklama
(5)

Materiały zawarte w dziale Specjalista Radzi mają charakter informacyjny i należy je traktować jako dodatkową pomoc przy udzieleniu niezbędnej pomocy choremu oraz jako ewentualny wstęp do leczenia przez specjalistę. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za efekty zastosowania w praktyce informacji umieszczonych w dziale Specjalista Radzi.

Komentarze