Zaloguj
Reklama

Piaskowanie i skaling zębów

Autorzy: Iwona Lokaj
Lusterko Stomatologiczne
Fot. medforum
Lusterko Stomatologiczne
(5)
Piaskowanie i skaling zębów
Reklama

Piaskowanie jest zabiegiem pomagającym przywrócić naturalną biel zębów. Zabieg ten wykonywany jest w gabinecie przez lekarza stomatologa lub higienistkę stomatologiczną.

Piaskowanie i skaling zębów - Objawy i przebieg

Przy wykonywaniu zabiegu wykorzystuje się specjalny proszek (wodorowęglan sodu), który pod ciśnieniem z wodą czyści wszystkie powierzchnie zębowe z ciemnych osadów i niektórych przebarwień, pozwalając dotrzeć do miejsc trudno dostępnych.

Osady takie mogą najczęściej występować na wewnętrznych powierzchniach zębów oraz na powierzchniach między zębowych, czasami mogą również obejmować powierzchnie zewnętrzne, zwłaszcza zębów dolnych. Do odkładania się osadów przyczyniają się: picie kawy, herbaty, czerwonego wina oraz palenie papierosów. Piaskowanie jest zabiegiem bezbolesnym, w żaden sposób nieszkodliwym dla zębów.

Czas trwania zabiegu nie przekracza 30 min. Zabieg ten powinien być wykonywany co najmniej 2 razy w roku, w szczególności poleca się go osobom noszącym aparat ortodontyczny, gdzie często pojawia się problem z prawidłową higienizacją jamy ustnej.

Reklama
(5)

Materiały zawarte w dziale Specjalista Radzi mają charakter informacyjny i należy je traktować jako dodatkową pomoc przy udzieleniu niezbędnej pomocy choremu oraz jako ewentualny wstęp do leczenia przez specjalistę. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za efekty zastosowania w praktyce informacji umieszczonych w dziale Specjalista Radzi.

Komentarze