Zaloguj
Reklama

Powikłania po implantach zębowych - jak ich unikać?

Ból po wyrwaniu zęba
Fot. panthermedia
Ból po wyrwaniu zęba
(4)
Powikłania po implantach zębowych
Reklama

Implanty zębowe to sztuczne elementy, zakładane w celu uzupełnienia panujących w uzębieniu ubytków. Może to dotyczyć jednego ubytku (zęba) bądź kilku. Decyzję o założeniu implantu zębowego podejmuje ostatecznie lekarz- nie każda bowiem osoba kwalifikuje się do tego zabiegu.

Powikłania po implantach zębowych - Objawy i przebieg

Ilość implantów oraz materiał z którego są wykonane zależy od wielu aspektów w tym stanu finansowego pacjenta, stanu pozostałego uzębienia czy kondycji dziąseł.

Implanty zębowe są coraz częściej wybierane przez osoby mające braki w uzębieniu (na skutek urazu, wypadku, choroby zębów czy dziąseł). Pamiętajmy, iż implant zębowy to sztuczne ciało wszczepione w organizm i nie zawsze musi zostać przez nie zaakceptowane. Należy także przestrzegać wszelkich zasad ustalonych przez lekarza jeśli nie chcemy by doszło do jakiś problemów czy komplikacji.
 
 Powikłania po implantach zębowych- jak ich unikać?
 
Wszczepienie implantu nie jest procesem łatwym i wymaga szczególnego przygotowania pacjenta. Jest to szczególnie trudne u osób, które przez długi czas nie miały zęba lub zębów i nagle zdecydowały się na implant.

Sytuacja opisana powyżej powoduje zanik tkanki kostnej i ograniczenia związane z wszczepieniem implantu zębowego, problem z jego przyjęciem się oraz różne powikłania. Kluczową rolą u pacjentów, którzy chcą sobie wszczepić implant odgrywa prawidłowe odżywianie (właściwie dopasowana dieta), ogólny stan zdrowia, unikanie wszelkiego rodzaju używek (alkohol, papierosy) oraz zażywane leki.

Brak przestrzegania wyżej wymienionych zasad może prowadzić do odrzutu implantu zębowego. Osoby, które nie podejmują próby rzucenia palenia papierosów czy odstawienia alkoholu w okresie przygotowań do wszczepienia implantu i zaraz po wykonaniu zabiegu bardzo często nie są brane pod uwagę do zabiegu.

Pamiętajmy, iż wszelkie ingerencje w nasze ciało są dla nas niebezpieczne więc koniecznie należy stosować się do zasad wyznaczonych przez lekarza.          
 
 

Piśmiennictwo
Reklama
(4)

Materiały zawarte w dziale Specjalista Radzi mają charakter informacyjny i należy je traktować jako dodatkową pomoc przy udzieleniu niezbędnej pomocy choremu oraz jako ewentualny wstęp do leczenia przez specjalistę. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za efekty zastosowania w praktyce informacji umieszczonych w dziale Specjalista Radzi.

Komentarze