Zaloguj
Reklama

Stałe implanty zębowe

Autorzy: mgr farm. Sylwia Płusa
Starsza kobieta
Fot. Panthermedia
Starsza kobieta
(4)
Reklama

Zdrowe i równe zęby to dziś coraz częściej synonim sukcesu i towarzyski niezbędnik. Niestety nie każdemu z nas natura ofiarowała w prezencie kompletny garnitur pięknych i równych zębów. Na szczęście z pomocą przychodzi w takich wypadkach stomatologia estetyczna i implanty stałe, które mogą zastąpić własne, utracone zęby.

Stałe implanty - Objawy i przebieg

Stałe implanty to najbardziej inwazyjna, ale i najtrwalsza metoda uzupełniania brakujących zębów.  W zależności od potrzeb można je wykorzystać do uzupełniania pojedynczych ubytków lub całego uzębienia. Implanty wykonane są z tytanu- metalu o wysokiej biozgodności z tkanką kostną, dzięki czemu uzyskuje się lepsze dopasowanie implantu i mniej odczynów alergicznych. Na tytanowy implant nakłada się koronę lub most. Zabieg wszczepienia implantu przeprowadza się zwykle w znieczuleniu miejscowym.

Stałe implanty - Leczenie

Jak dbać o implanty w domu?

Sama wizyta u stomatologa i wszczepienie implantu, nie kończy procesu dbania o nasz nowy ząb. Aby uniknąć powikłań, bezpośrednio po zabiegu należy powstrzymać się przez kilka godzin od jedzenia i picia. Stomatolodzy zalecają również unikanie sportów, zwłaszcza kontaktowych przez miesiąc po zabiegu i stosowanie miękkiej, niedrażniącej diety. Konieczne jest też dbanie o higienę jamy ustnej i stosowanie płynów do płukania jamy ustnej zaleconych przez lekarza.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • „Stomatologia mało interwencyjna” Graham J. Mount Hien Ngo Med Tour Pres International Warszawa 2006, str.302-303

Kategorie ICD:


Reklama
(4)

Materiały zawarte w dziale Specjalista Radzi mają charakter informacyjny i należy je traktować jako dodatkową pomoc przy udzieleniu niezbędnej pomocy choremu oraz jako ewentualny wstęp do leczenia przez specjalistę. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za efekty zastosowania w praktyce informacji umieszczonych w dziale Specjalista Radzi.

Komentarze