Zaloguj
Reklama

Szczoteczka do zębów - tradycyjna czy elektryczna?

Autorzy: Iwona Lokaj
Mama i córka
Fot. ojoimages
Mama i córka
(5)
Szczoteczka do zębów
Reklama

Używanie szczoteczki elektrycznej jest zdecydowanie łatwiejsze niż korzystanie z tradycyjnej szczoteczki, ponieważ nie wymaga znajomości żadnej techniki szczotkowania. Dzięki swojej małej główce jest ona w stanie łatwo doczyścić trudno dostępne miejsca. Szczoteczki elektryczne wykonują trzy rodzaje ruchów pulsacyjnych, które idealnie pozwalają oczyścić powierzchnie zębów z płytki bakteryjnej.

Szczoteczka do zębów - Objawy i przebieg

Szczoteczki z wyższej półki cenowej posiadają różne wymienne końcówki, np. przeznaczone do czyszczenia zębów przy aparacie ortodontycznym stałym. Szczoteczki elektryczne stanowią ułatwienie przy codziennej higienie jamy ustnej dzieciom w wieku szkolnym, osobom z aparatem ortodontycznym, czy też osobom niepełnosprawnym ruchowo.

Posługiwanie się tego rodzaju szczoteczką jest bardzo proste, odbywa się poprzez przyłożenie szczoteczki do powierzchni zębów zaczynając od zębów tylnych i przytrzymanie przez kilka sekund na każdej powierzchni zęba. Szczoteczkę należy prowadzić wzdłuż linii dziąseł, pozwoli to na usunięcie płytki bakteryjnej nad i pod dziąsłowej, które jest główną przyczyną powstawania próchnicy. Jeśli szczotkowanie za pomocą zwykłej szczoteczki odbywa się prawidłowo nie ma konieczności stosowania szczoteczek elektrycznych.

Reklama
(5)

Materiały zawarte w dziale Specjalista Radzi mają charakter informacyjny i należy je traktować jako dodatkową pomoc przy udzieleniu niezbędnej pomocy choremu oraz jako ewentualny wstęp do leczenia przez specjalistę. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za efekty zastosowania w praktyce informacji umieszczonych w dziale Specjalista Radzi.

Komentarze