Zaloguj
Reklama

Czy lakować zęby u dzieci ?

Dziecko
Fot. medforum
Dziecko
(0)

Obserwacje dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym, wykazały, że około 90% maluchów ma problemy z próchnicą zębów oraz stany zapalne dziąseł. Zapobieganie tego stanu rzeczy związane jest z właściwym i codziennym dbaniem o higienę całej jamy ustnej oraz regularnymi wizytami u stomatologa.

Reklama

Pamiętajmy o tym, że już zęby mleczne należy leczyć- jeśli jest taka konieczność. Skuteczne zapobieganie próchnicy bruzd, związane jest z ich izolowaniem od środowiska jamy ustnej. Związane jest to z ich dokładnym uszczelnieniem tzw. lakowaniem. Skuteczność tego zabiegu zależy z całą pewnością od dokładności i staranności pracy stomatologa, rodzaju wybranego laku (materiału uszczelniającego), głębokości szczeliny oraz sposobu dbania o higienę jamy ustnej po zabiegu. Nie ulega jednak wątpliwości, iż wszystkie ubytki u dzieci powinny być naprawiane a regularne wizyty u dentysty są koniecznością.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • Lekston J.: „Zdrowe zęby bez próchnicy” - program profilaktyki zdrowotnej w zakresie poprawy stanu zdrowia jamy ustnej dla dzieci w wieku od 3-16 lat w Katowicach. Kwiecień 2010.

Adres www źródła:


Reklama
(0)
Komentarze