Zaloguj
Reklama

Domowe produkty do wybielania zębów – czy są bezpieczne?

Guma do żucia
Fot. panthermedia
Guma do żucia
(0)

Śnieżnobiały uśmiech jest marzeniem niejednej z nas. Czy wybielanie zębów w domu jest bezpieczne? Czy kupując produkty w sieci, możemy być pewni ich bezpieczeństwa?

Reklama

Białe, równe zęby. Tak, to zdecydowanie marzenie niejednej kobiety i niejednego mężczyzny. Profesjonalne wybielanie zębów u dentysty to niemały koszt, stąd wiele osób decyduje się na domowe sposoby wybielania zębów.

Jednym z popularnych metod wybielania zębów jest szczotkowanie przy użyciu… kurkumy zmieszanej np.  z olejem kokosowym. Metoda nie daje spektakularnych efektów, ale według opinii w sieci jest bezpieczna. Kolejnym popularnym sposobem jest używanie węgla aktywnego. Szczotkowanie zębów węglem aktywnym powinno odbywać raz na 3-4 dni. Preparaty węgla aktywnego kupimy w każdej aptece a efekty widoczne są już po pierwszym użyciu. Metoda odradzana jest, jeśli osoba ma nadwrażliwe zęby lub dziąsła.

Znaną metodą jest również szczotkowanie zębów sodą oczyszczoną. Uwaga! Zbyt duże stężenie sody może uszkodzić szkliwo, stąd odradza się długotrwałe stosowanie sody!

W sklepach internetowych można kupić szereg różnych past, które zawierają składniki wybielające. Kierując się wyborem warto zwrócić uwagę, czy produkt kupujemy w sprawdzonym miejscu.

Poza pastami na rynku dostępne są paski do wybielania zębów, zawierające w swoim składzie delikatnie wybielające substancje, które w domowych warunkach nie powinny wywołać negatywnych skutków. Mimo wszystko, przed zastosowaniem nieprofesjonalnych metod wybielania zębów, warto skontaktować się ze stomatologiem, który oceni stan uzębienia i wskaże, czy można bezpiecznie używać np. pasków do wybielania w domowych warunkach. Pamiętajmy, że próchnica czy nadwrażliwość zębów są przeciwwskazaniem do stosowania produktów silnie wybielających!

 

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze