Wiadomości z kategorii: Ortodoncja
Aparat ortodontyczny krok po kroku
Leczenie ortodontyczne stosowane jest w sytuacji zdiagnozowania wad zgryzu, które są powszechnym problemem u dzieci na różnych etapach rozwojowych. W dzisiejszych czasach w gabinetach ortodontycznych znajdziemy również pacjentów dorosłych, chcących poprawić swój wygląd. W zależności od wady i wieku pacjenta, stosowane są odpowiednie dla niego metody leczenia, z których jedną jest założenia aparatu stałego, na okres około 2,5 roku.
Wady zgryzu – dlaczego trzeba je leczyć?
Wiele osób boryka się z kłopotami związanymi ze zgryzem, które niestety bagatelizuje. Jednocześnie uskarżają się na inne dolegliwości, nie wiedząc, że to właśnie wadliwy zgryz może być ich przyczyną. Największym problemem jest dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych, która coraz częściej pojawia się wśród młodych osób. Nieprawidłowy zgryz może mieć poważne konsekwencje: bóle głowy, karku, a nawet kręgosłupa, problemy stomatologiczne: rozchwianie zębów i ich ścieranie, a co ciekawe również przedwczesne zmarszczki!
Leczenie ortodontyczne a wiek pacjenta - kiedy można założyć aparat ortodontyczny?
Pacjenci udający się do stomatologa na wizytę kontrolą bądź kontynuację leczenia, często zadają pytanie, dotyczące tego, w jakim wieku można rozpocząć leczenie ortodontyczne?
Rodzaje aparatów ortodontycznych
Współcześnie ortodoncja to nowoczesna, szybko rozwijająca się technika. Pozwala ona na leczenie prawie w każdym wieku.
- Reklama
Co to jest hiperdoncja?
Hiperdoncja, to nic innego jak posiadanie dodatkowej, niż się powinno liczby zębów. Zęby te mogą wykazywać prawidłową bądź nieprawidłową budowę. Co ważne wyróżniamy dwa rodzaje hiperdoncji:rzeczywista (związana jest z nadmierną ilością zębów stałych),rzekoma (związana z sytuacją gdy pozostają zęby mleczne, jednakże ten typ występuje bardzo sporadycznie).