Zaloguj
Reklama

Rodzaje szczoteczek do zębów, ich wady oraz zalety

Rodzaje szczoteczek do zębów, ich wady oraz zalety
Fot. panthermedia
(0)

Rodzajów szczoteczek do zębów jest wiele – dostępne są w końcu tradycyjne, manualne szczoteczki, ale i szczoteczki oscylacyjno-rotacyjne, soniczne czy ultradźwiękowe. Poszczególnie z nich różnią się nie tylko ceną, ale i tym, jak dokładnie oczyszczają zęby oraz kilkoma innymi aspektami. Nasuwa się więc tutaj pytanie: z jakiego rodzaju szczoteczki do zębów powinniśmy korzystać?

Reklama

Szczoteczki elektryczne niewątpliwie w dużo lepszym stopniu oczyszczają zęby, jednakże ich – dla wielu bardzo poważną – wadą jest ich koszt. Cena najbardziej zaawansowanych z nich przekraczać może bowiem nawet kilkaset złotych.

Jaką szczoteczkę do zębów stosować?

Jednej, uniwersalnej odpowiedzi na powyższe pytanie zwyczajnie nie ma. Przy decydowaniu się na zakup szczoteczki do zębów trzeba się kierować przede wszystkim budżetem. Prawdą jest, że szczoteczka elektryczna oczyszcza zęby lepiej, aczkolwiek utrzymanie właściwej higieny jamy ustnej jest jak najbardziej możliwe również i z wykorzystaniem tradycyjnej, manualnej szczoteczki do zębów – trzeba jednak szczotkować zęby po prostu we właściwy sposób.

O tym, czy nasze zęby będą zdrowe, decyduje tak naprawdę nie rodzaj szczoteczki, a to, jak często je myjemy i z jaką częstością wymieniamy samą szczoteczkę. Zalecane jest wymienianie – czy to szczoteczki manualnej, czy też główki szczoteczki elektrycznej – co 2-3 miesiące. Niektórzy to bagatelizują, a tak naprawdę jest to wręcz konieczne. Na szczoteczce do zębów gromadzą się bakterie, dodatkowo z czasem jej włosie się ściera, przez co przestaje ona po prostu pełnić we właściwy sposób swoją funkcję.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze