Zaloguj
Reklama

Domowe sposoby wybielania zębów

Autorzy: Marta Wiśniewska
Wybielanie zębów
Fot. Panthermedia
Wybielanie zębów
(3)

Każdy z nas marzy o idealnie białym, hollywoodzkim uśmiechu. Jest to bez wątpienia podstawa estetycznego wyglądu. Jednak zabiegi dentystyczne tego rodzaju są za zwyczaj dosyć drogie, a także trzeba je wielokrotnie powtarzać, aby efekt utrzymał się na dłużej.

Reklama

Spis treści:

  1. Soda oczyszczona
  2. Sól kuchenna
  3. Sok z cytryny
  4. Węgiel

Wiele osób coraz częściej sięga po domowe alternatywy, które przy systematyczności stosowania również mogą przynieść niemałe rezultaty. Co może powodować jednak, że nasze zęby z biegiem lat stają się coraz bardziej żółte?

Najpopularniejszym czynnikiem wpływającym na zły stan naszych zębów jest palenie wyrobów tytoniowych, picie kawy i mocnej herbaty. Dzieje się tak, ponieważ osad pochodzący z tych produktów osiada na płytce nazębnej. Również przez zażywane w przeszłości antybiotyki możemy dzisiaj mieć problem żółtych zębów. Trzeba jednak uważać, ponieważ większość sposobów negatywnie wpływa na szkliwo zębów.

Soda oczyszczona 

Jest bardzo popularnym sposobem wybielania zębów, ponieważ soda ma odczyn zasadowy - hamuje rozwój bakterii. Ma także działanie oczyszczające. Daje krótkoterminowe korzyści.

Sól kuchenna 

Działa podobnie jak soda oczyszczona, jednak ma właściwości zakwaszające, dlatego jej użycie jest szczególnie szkodliwe dla naszego szkliwa.

Sok z cytryny 

Cytryna znana jest ze swych rozjaśniających właściwości również w innych aspektach pielęgnacji ciała. Codzienne wcieranie jej w zęby faktycznie poprawia ich koloryt na dosyć długi czas.

Białe zęby, fot. panthermedia

Węgiel 

Kolejnym sposobem na pozbycie się żółtawego koloru z zębów jest stosowanie węgla leczniczego. Zakupione tabletki rozciera się na powierzchni zębów i delikatnie szoruje szczoteczką. Jest to metoda stosunkowo tania i skuteczna. Jednak kryształki węgla rysują szkliwo, dlatego ich stosowanie nie może być długotrwale stosowane.

Domowych sposobów jest wiele. Niekiedy jednak mogą nie działać ze względu na strukturę naszych zębów. Odcień zębiny to bardzo indywidualna sprawa. Zależy on przede wszystkim od równowagi między przeziernością szkliwa, a nasyceniem barwy zębiny.

Zalecamy, aby zawsze należy zasięgnąc rady stomatologa przed zastosowaniem powyższych metod.

Piśmiennictwo
Reklama
(3)
Komentarze