Zaloguj
Reklama

Piękny, hollywodzki uśmiech dla każdego

Pielęgnacja włosów i cery u kobiet
Fot. Panthermedia
Pielęgnacja włosów i cery u kobiet
(0)

Piękne, białe, równe zęby to marzenie nie jednego z nas. Popularnie zwany „hollywoodzki” uśmiech, otrzymywaliśmy po noszeniu aparatów na zęby i przebyciu sporej ilości zabiegów wybielających. Poniżej, kilka nowych metod uzyskania zniewalającego uśmiechu.

Reklama

Podstawową metodą prostowania zębów, było zakładanie aparatów ortodontycznych - stałych lub ruchomych. Podstawową wadą aparatów, była uciążliwość utrzymywania ich w czystości. Każdy posiłek powodował, że należało myć zęby i dbać o higienę aparatu.  

Metoda Clear Aligner

Metoda ta wykorzystuje tzw. „niewidoczny aparat ortodontyczny”. Nakładka wykonana jest z przezroczystego, nie widocznego materiału, który może być zdjęty w każdej chwili. Początek leczenia obejmuje wykonanie specjalnych modeli - wycisków, oraz wyleczenia wszystkich ubytków. Każdy etap leczenia, obejmuje wymianę nakładek co ok 2 miesiące. Zazwyczaj, leczenie kończy się po roku. Metoda jest o tyle wygodna,że nie wymaga stosowania żadnych haczyków czy drutów, co znacznie zwiększa komfort.

Co w przypadku, gdy ze względów zdrowotnych stracimy kilka zębów? Również możemy się cieszyć pięknym uśmiechem, stosując implanty, sztuczne szczęki lub mosty.

Implanty zębów

Implanty stosuje się przede wszystkim w sytuacji braku pojedynczych zębów. Implant zębowy uznawany jest za jedną z najlepszych metod uzupełnienia luki. Zapewnia całkowity komfort użytkowania, ponieważ daje odczucie „naturalnego” zęba. Pod pojęciem implantu kryje się tytanowy wkręt, który umieszczany jest na stałe w kości szczęki bądź żuchwy. Wkręt wrasta się w kość na stałe w ciągu kilu miesięcy.

Korona i most

Korony i mosty są przytwierdzone do istniejących zębów, co zapewnia większy komfort niż w przypadku stosowania protez ruchomych. Korony używane są do pokrycia całkowicie uszkodzonych zębów. Ich głównym zadaniem jest wzmocnienie zęba/zębów, lub może być przytwierdzona do implantu, zastępując całkowicie zniszczony ząb.  Korony wykonane z porcelany lub korony ceramiczne doskonale imitują naturalny kolor płytki zębowej. Mosty zalecane są w przypadku ubytku składającego się z więcej niż jednego zęba.  Mocowane są na naturalnych zębach, lub przytwierdzane do tzw. Zębów-filarów, czyli zębów otaczających ubytek.  Trwałość koron i mostów jest stosunkowo długa- jeśli nie ulegną obluzowaniu, mogą służyć do końca życia. Most może jednak utracić podporę w momencie, gdy ząb lub kość które go podtrzymują zostaną uszkodzone.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze