Zaloguj
Reklama

Jak usunąć przebarwienia na zębach?

Autorzy: Ewa Chodkowska
Uśmiech
Fot. Pantherstock
Uśmiech
(0)

Przebarwienia mogą powstać przez działalność bakterii lub grzybów, które nieustanie rozwijają się na zębach po każdym posiłku. Zła dieta oraz negatywne nawyki takie jak picie kawy, herbaty oraz palenie papierosów również powodują zmianę barwy zębów. Mogą również występować wewnętrzne przyczyny nadające taki kolor zębom, m.in. antybiotyki, starszy wiek, za dużo fluoru oraz próchnica.

Reklama

Pierwszym krokiem do ładnego uśmiechu jest utrzymanie dobrej higieny jamy ustnej. Codzienne szczotkowanie zębów po każdym posiłku skutecznie zwalcza bakterie rozwijające się na zębach. Regularnie powinno korzystać się z nici dentystycznych oraz płynu do płukania jamy ustnej.

eżeli zaraz po wypiciu kawy, herbaty czy coli nie możesz z różnych powodów umyć zębów, wypij wodę. Zapobiega to ostawaniu się tych napojów na zębach. Zamiast picia wody możesz również żuć gumę bezcukrową.

Na rynku można znaleźć wiele preparatów przeznaczonych do usuwania przebarwień. Jeżeli decydujesz się na taki zabieg pierwszą rzeczą jaką powinno się zrobić to konsultacja z dentystą. Złe stosowanie tych produktów, może prowadzić do tego, że zęby staną się kruche oraz nadwrażliwe.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • http://www.wikihow.com/Whiten-Teeth-Naturally
    http://draxe.com/6-ways-to-naturally-whiten-your-teeth/

Kategorie ATC:


Reklama
(0)
Komentarze