Zaloguj
Reklama

Czym jest piaskowanie zębów?

Wybielanie zębów
Fot. Panthermedia
Wybielanie zębów
(5)
Piaskowanie zębów
Reklama

Każdy chce mieć piękne, lśniące i zdrowe zęby. Coraz więcej osób korzysta z wizyt u dentysty, zakłada aparaty na zęby  a także je wybiela. Znanym zabiegiem poprawiającym wygląd zębów jest piaskowanie, które może być wykonywane u prawie każdej osoby. Nie jest to zabieg leczniczy, jest on bardzo prosty i nie powoduje jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu pacjenta.

Piaskowanie zębów - Objawy i przebieg

Czym jest piaskowanie? U kogo powinno być stosowane?

Piaskowanie zębów to zabieg, którego celem jest usunięcie z powierzchni zębów osadu nazębnego, kamienia oraz różnego rodzaju przebarwień, które dadzą się usunąć. Nie jest to zabieg leczniczy a jedynie upiększający. Osoby, które piją duże ilości kawy, mocnej herbaty, kolorowych napojów, palą nałogowo papierosy bądź noszą aparaty ortodontyczne powinny korzystać z tego zabiegu. Podczas piaskowania z naszych zębów usunięte zostają także bakterie- zwłaszcza te zagnieżdżone w trudnych zakamarkach.

Zabieg ten wykonywany jest przy użyciu piaskarki, która kieruje na zęby piasek dentystyczny (ma on charakterystyczny smak oraz zapach). Jest to zabieg bezbolesny a dyskomfort w jamie ustnej ustępuje już po około 1 godzinie.  Sam zabieg trwa do 30 minut.  

Piaskowanie zębów jest zabiegiem popularnym w stomatologii ale pamiętajmy, iż nie można go powtarzać zbyt często. Nie zaleca się wykonywania tego zabiegu częściej niż jeden raz na 6 miesięcy.

Zęby po zabiegu są bielsze, nie mają osadu ani kamienia a co ważne usunięta została nadmierna ilość bakterii, które nagromadziły się z nieposzczotkowanych zakamarkach zębów.

Pamiętajmy jednak, iż zabieg piaskowania nie rozwiązuje naszych problemów, codziennie należy dbać o higienę jamy ustanej i regularnie chodzić na wizyty kontrolne do dentysty.

Piśmiennictwo
Reklama
(5)

Materiały zawarte w dziale Specjalista Radzi mają charakter informacyjny i należy je traktować jako dodatkową pomoc przy udzieleniu niezbędnej pomocy choremu oraz jako ewentualny wstęp do leczenia przez specjalistę. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za efekty zastosowania w praktyce informacji umieszczonych w dziale Specjalista Radzi.

Komentarze