Zaloguj
Reklama

Wybielanie zębów za pomocą lampy

Twarz zdrowej i atrakcyjnej kobiety
Fot. medforum
Twarz zdrowej i atrakcyjnej kobiety
(5)
Wybielanie zębów za pomocą lampy
Reklama

Coraz więcej osób, decyduje się na wybielanie zębów przy użyciu lamp. Zęby zmieniają swoją naturalna barwę pod wpływem działania czynników zewnętrznych oraz wewnętrznych. Kolor zębów zmieniają także pokarmy, które spożywamy każdego dnia, napoje oraz używki. Proces wybielania jest bezbolesny i nie wywołuje szkody dla zdrowia człowieka, ale czy warto wybielać zęby? Czy nie przynosi to szkody?

Wybielanie zębów za pomocą lampy - Objawy i przebieg

Proces wybielania zębów lampą- jak przebiega, jak się do niego przygotować, jakich oczekiwać efektów?

Przed przystąpieniem do zabiegu wybielania lampą, dentysta musi ocenić stan naszych zębów i stwierdzić, czy nie ma ubytków, próchnicy itp. Jeśli wszystko jest w porządku, przystąpi do zabiegu. Dziąsła, usta oraz skóra, która może być narażona na działanie lampy, musi zostać osłonięta. Na zęby nałożony zostanie specjalny żel, po czym włączona zostanie lampa. Cały zabieg trwa około 45 minut. Jest to zabieg całkowicie bezbolesny.

Zaraz po zakończeniu rozjaśniania nasze zęby są bielsze i ładniejsze. Należy jednak po nim zastosować się do wskazówek lekarza, nie wolno pić napojów barwiących oraz jeść pokarmów, które mogą przebarwić zęby. Warto także zrezygnować z palenia papierosów, picia mocnej kawy oraz herbat barwiących.

W momencie gdy zdecydujemy się na zabieg wybielania za pomocą lampy musimy dowiedzieć się czy istnieją jakieś przeciwwskazania do niego. Jeśli jesteśmy w ciąży, karmimy dziecko piersią, jesteśmy uczuleni na preparaty wybielające czy cierpimy na jakąś chorobą, być może zabieg ten nie będzie możliwy do wykonania.  

Warto w tej kwestii zasięgnąć opinii dentysty. Nie jest polecane wybielanie zębów, preparatami, których nie znamy i nie wiemy w jaki sposób działają, gdyż możemy sobie narobić więcej szkody niż pożytku.

Piśmiennictwo
Reklama
(5)

Materiały zawarte w dziale Specjalista Radzi mają charakter informacyjny i należy je traktować jako dodatkową pomoc przy udzieleniu niezbędnej pomocy choremu oraz jako ewentualny wstęp do leczenia przez specjalistę. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za efekty zastosowania w praktyce informacji umieszczonych w dziale Specjalista Radzi.

Komentarze