Zaloguj
Reklama

Czy dziecku można wybielić zęby?

Autorzy: Ewa Chodkowska
Więź mamy z dzieckiem
Fot. Ojoimages
Więź mamy z dzieckiem
(0)

Dla wielu osób biały uśmiech jest bardzo ważny, dlatego decydują się na wybielanie zębów. Głównie są to dorośli lub starsi nastolatkowie, ale co powinniśmy wiedzieć jeżeli chodzi o wybielanie zębów u naszych dzieci?

Reklama

Przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę, że mleczne zęby dziecka są bielsze niż stałe. Dopiero po wyrośnięciu ostatniego stałego zęba widać kształt oraz kolor zębów. Niestety nie u wszystkich zęby są naturalnie białe i w takich przypadkach wybielenie może być trudne.

Jeżeli nasze dziecko ma problemy z kolorem swoich zębów należy najpierw skonsultować się ze stomatologiem. Zabiegi wybielania zębów powinno się odsunąć aż do momentu uzyskania pełnoletności, chociaż na produktach do tego przeznaczonych widnieje informacja o możliwości stosowania już od 12 roku życia. Jest to spowodowane tym, że do 18 roku życia komory miazgi zębów oraz nerwy są powiększone.

Wybielanie może spowodować podrażnienie miazgi, a w konsekwencji nadwrażliwość. Jeżeli już zdecydujemy się na wybielenie zębów naszego dziecka, należy zwrócić uwagę na stężenie środków wybielających w produktach i wybrać możliwe jak najmniejszy. W okresie dojrzewania zaleca się prowadzić zdrową dietę która ma korzystny wpływ na szkliwo zębów oraz stosować pasty do zębów oraz płyny do płukania jamy ustnej, które pozwolą lekko wybielić zęby dziecka.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze