Zaloguj
Reklama

Licówki - czyli jak odmienić swój uśmiech

Uśmiech
Fot. Panthermedia
Uśmiech
(0)

Czy da się odmienić uśmiech w stosunkowo krótkim czasie? Tak! Metamorfoza uśmiechu z wykorzystaniem licówek może odmienić Twój uśmiech i sprawić, że poczujesz się jak gwiazda filmowa.

Reklama

Czym są licówki?

Licówki to cieniutkie „płatki” wykonane z różnych materiałów, które są przyklejane do powierzchni zęba, maskując niedoskonałości i pozwalając na „ukrycie” przebarwień zębów. Są idealne do nadawania wymarzonego kształtu i wyglądu zębów, bez konieczności długotrwałego leczenia np. ortodontycznego. Przed założeniem licówki zęby są szlifowane dzięki czemu licówka jest odpowiednio dostosowywana do zęba.

Jakie są dostępne rodzaje licówek?

Licówki, jakie możemy spotkać na rynku to m.in.

  • Licówki kompozytowe;
  • Licówki ceramiczne;
  • Licówki porcelanowe - to najbardziej znany rodzaj licówek. Są tańsze niż licówki pełnoceramiczne, jednak równie jak one są stosunkowo trwałe. Wyglądają naturalnie, pozwalają na stosunkowo szybką korektę uśmiechu;
  • Licówki pełnoceramiczne - zbudowane z warstw podobnych do naturalnego, żywego zęba. W przypadku licówek pełnoceramicznych podbudowę stanowi cyrkon – hit ostatnich lat w stomatologii.

Coraz większa popularnością cieszą się licówki w których używany jest cyrkon. Są one nie tylko niezwykle estetyczne i trwałe, ale wykazują się odpornością i trwałością na uszkodzenia mechaniczne czy przebarwienia. Ze względu na trwałość materiału, śmiało można powiedzieć, że licówki z zastosowaniem cyrkonu to inwestycja na całe życie.

Dla kogo licówki?

Licówki można zastosować praktycznie u wszystkich – pozwalają bowiem na rozjaśnienie zębów, wydłużenie czy poszerzenie zębów. Licówki polecane s tym, którzy chcą skorygować wygląd swojego uśmiechu. Licówki nie są zalecane osobom, które zgrzytają zębami

Zanim zrobisz licówki…

…dokładnie wylecz zęby! Lekarz dentysta oceni stan Twojego uzębienia, zaproponuje jakie licówki byłby dla Ciebie najodpowiedniejsze. Dodatkowo, lekarz stomatolog oceni stan Twoich dziąseł i po analizie stanu Twojego zdrowia oceny, czy nie ma medycznych przeciwwskazań do zastosowania licówek.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze