Zaloguj
Reklama

Licówki na zęby – za i przeciw

Leczenie zębów
Fot. panthermedia
Leczenie zębów
(0)

Licówki nazębne są rodzajem nakładek kompozytowych, które pozwalają na uzyskanie olśniewającego uśmiechu.  Kto może nakładać licówki i jaki jest ich koszt?

Reklama

Licówki to cieniutkie, pojedyncze nakładki na zęby, które wykonane są z porcelany. Stomatolog przykleja licówki od tzw. licowej strony zębów za pomocą specjalnego kleju stomatologicznego.  Materiał, z którego wykonane są licówki, to zazwyczaj ten sam kompozyt, którym wypełnia się ubytki. Kompozyty, z których wykonane są licówki, są trwałe, a dzięki różnorodnej kolorystyce istnieje możliwość dobrania ich pod kolorystykę naturalnych zębów.

Licówki kompozytowe zaleca się wymieniać co około 3 lata, porcelanowe – co 10. Ostateczna cena licówek uzależniona jest od tworzywa, z jakiego zostały wykonane. Najmniej trwałe są akrylowe licówki, za ząb to koszt około 200 zł. Licówki kompozytowe to koszt około 250-350 zł za ząb. Licówki porcelanowe, które są najtrwalsze, kosztują już zdecydowanie więcej i wydatek, jaki się z nimi wiąże, wynosi od 700 do nawet 1500 zł.

Licówki można stosować w przypadku, gdy borykamy się z przebarwieniami w okolicy koron zębów, chcemy zamknąć istniejącą diastemę czy po prostu pragniemy wykonać korektę estetyczną zęba. Licówek nie można stosować w przypadku nieprawidłowego zgryzu, bruksizmu czy niewypełnionych luk w uzębieniu. Jeśli myślisz o licówkach, warto wybrać się do sprawdzonego gabinetu stomatologicznego. Lekarz z pewnością pomoże w doborze odpowiednich licówek i podpowie, czy należy uprzednio podjąć leczenie zębów, zanim zostaną one przyklejone.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze