Zaloguj
Reklama

Co to jest stomatologia bionaśladowcza?

Borowanie zębów
Fot. panthermedia
Borowanie zębów
(0)

Stomatologia bionaśladowcza to nowy trend w stomatologii, który pozwala uzyskać piękny uśmiech. Czym jest stomatologia bionaśladowcza i czy warto ją stosować?

Reklama

Stomatologia bionaśladowcza odróżnia się od tradycyjnie stosowanych metod w stomatologii – pozwala odtwarzać nie tylko kolor i kształt zęba, ale dzięki stosowanym technikom umożliwia odtworzenie wizualizacji i zapewnia wytrzymałość podobną do naturalnych zębów. Wypełnienia, które są stosowane w stomatologii bionaśladowczej, dają ogromną szansę na odtworzenie zniszczonych struktur zębów bez uszkadzania żywej tkanki.

Specjalnie stosowane włókna polietylenowe oraz żywice o właściwościach antybakteryjnych pozwalają na uzyskanie wypełnienia, które wykazuje wyższą twardość i wygląda naturalniej! Co ważne: materiały odtwarzają nie tylko strukturę zęba, ale również jego biomechanikę! Zastosowanie stomatologii bionaśladowczej to również szansa na zachowanie własnych zębów przy jednoczesnym zmniejszeniu konieczności stosowania leczenia kanałowego czy implantologicznego. Stosowane materiały charakteryzują się dużą wytrzymałością, która odróżnia je od innych wykorzystywanych w stomatologii technik. 

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze