Zaloguj
Reklama

Leczenie protetyczne u dzieci

Dziewczynka
Fot. Pantherstock
Dziewczynka
(0)

Leczenie protetyczne związane jest z noszeniem przez pacjenta protez (specjalistycznych urządzeń mechanicznych dostosowanych do pacjenta oraz rodzaju nieprawidłowości, z która mamy do czynienia).

Reklama

Najważniejszymi celami leczenia protetycznego u dzieci są zapobieganie wadom zgryzu oraz ich pogłębianiu, leczenie istniejących wad, poprawienie wymowy oraz wyglądu.

Ze względu na wiek dziecka, leczenie protetyczne wymieniamy:


Przedział wiekowy od 0-6 lat, gdzie leczenie protetyczne powinno być kontrolowane przez ortodontę. Ma ono na celu prawidłowy rozwój aparatu żującego.


Przedział wiekowy od 6- 12 lat, gdzie leczenie protetyczne ma prowadzić do rozwoju i prawidłowego ukształtowania całego układu żującego.


Przedział wiekowy od 12- 18 lat, gdzie leczenie protetyczne związane jest z naprawianiem wszelkich nieprawidłowości (stosowanie aparatów, szyn, mostów), poprawę wyglądu estetycznego.


Czasem do leczenia protetycznego konieczne jest włączenie zabiegów chirurgicznych. Pamiętajmy by nie czekać aż wada zgryzu się rozwinie, gdy zauważymy u swojego dziecka jakieś nieprawidłowości należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.
 
 

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze