Zaloguj
Reklama

Protetyka

Przeglądaj w kategorii Protetyka:
Reklama

Protetyka stomatologiczna to dziedzina stomatologii zajmująca się uzupełnianiem braków zębowych. Zajmuje się również korekcją nieprawidłowego położenia zębów, kształtu zębów i funkcji zębów. 

Utrata zębów może wystąpić z wielu powodów, takich jak wypadki, próchnica i choroby dziąseł. Przyczyną braku uzębienia mogą być również wady wrodzone oraz choroby, które na pierwszy rzut oka nie mają związku ze stomatologią

Utrata zęba wpływa nie tylko na wygląd jamy ustnej, ale może również prowadzić do problemów z przeżuwaniem pokarmów i mówieniem. 
Protetyka stomatologiczna może pomóc w przywróceniu uśmiechu i normalnej funkcji zębów. Pozwala na przywrócenie sprawności żucia i poprawie mowy. Najpopularniejszym rodzajem protetyki dentystycznej jest proteza zębowa, która jest wyjmowanym aparatem zakładanym na dziąsła mocowana za pomocą kleju do protez. Protezy zębowe rodzaje: częściowe lub całkowite, w zależności od ilości brakujących zębów. Inne rodzaje protetyki dentystycznej to mosty protetyczne, korona protetyczna i implanty stomatologiczne. Można wnioskować o protezę zębową NFZ - trzeba wypełnić odpowiednie dokumenty. 

Protetyka dentystyczna może poprawić wygląd uśmiechu i przywrócić normalne funkcjonowanie zębów. Jeśli zastanawiasz się nad uzupełnieniem swojego uzupełnienia powinieneś skonsultować się z protetykiem, aby dowiedzieć się, która opcja jest dla Ciebie najlepsza.